Psí smečka

Velikost naší psí smečky se mění rychleji než u zbytku osazenstva. Není chvíle, kdy byste u nás nenašli nějakého pejska nebo dva anebo tři 😀 v dočasce. V současné chvíli hledáme trvalý domov pro tři princezny. (Více info o nich najdete zde.)

Trvalé psí obyvatele však máme zatím čtyři.

Dolly s Navarou nás provázely už během našich cest a v podstatě byli prvními mimolidskými obyvateli azylu. Ani jejich život nezačal pohádkově. Navara byla odchycena polodivoká v lese, kde žila poté, co ji její původní člověk nechal i s ovcemi zemřít hlady. Následky si nese dodnes, ale aspoň ty na duši už se díky její nové rodině pomalu zahojily.  Poslední dobou se však stále častěji ozývají její problémy s nohama.

Naší čtyřčlennou azylovou rodinu okamžitě rozšířil salašňák Manu. Manu byl v podstatě 3,5leté štěně. Za svůj život viděl kromě výhledu z výběhu okolní svět jenom dvakrát, a to jenom když utekl. Dnes je z neukázněného štěněte šťastný pes, který se s Dolly předhání v agility.

Dalším trvalým psím obyvatelem Farmy je labrador Hariom. Hariho původní rodina se odstěhovala do azylového domu a spolu s dalším psem je zanechala svému osudu v ruinách domu. Druhý pejsek našel domov v Olomouci a Hari zůstal kvůli pokročilému stupni rakoviny v našem azylu. Jeho stav se nelepší, ale naštěstí se ani nijak výrazně nezhoršuje. Má lepší dny, bohužel i ty horší, ale nepřestává bojovat. (Harinek nás bohužel v únoru 2018 opustil.)

This slideshow requires JavaScript.