Pigy

20232155_1416661598387825_7864063988233544117_o.jpgPigosaurův původ je pro nás tak trochu záhadou. Je to duroc s přeštíkem? Hampshire? Nevíme. Víme však, že se Pigy narodila ve velkochovu jako nejmenší selátko svojí maminky. Paradoxně jí to zachránilo život – do malého uzlíčku se zamilovala slečna, která byla v chovu na praxi, a malou Pigy si odnesla domů.

Tam ale zůstat nemohla. Na hospodářství musí mít všechna zvířata užitek pro lidi. A v případě prasat užitek znamená smrt. Proto pro Pigy začala hledat nový domov. A tak se po krátké zastávce u Arnoštka doma dostala až k nám. V tu dobu byla čtyři měsíce stará a už jí byl pěkný kus.

Od té doby uplynulo hodně vody a z Pigy je velká, ale milá slečna, která si s ničím moc nedělá starosti. Dokonce se považuje za součást psí smečky! 🙂 Zbytek smečky si to sice moc nemyslí, ale když nestrká ten svůj minirypáček, kam nemá, vycházejí spolu v největší pohodě.

Oproti Arnoštovi je Pigy miliónové prase. Jak je velká, tak je hodná! 🙂 Její záliba v jídle a spaní asi nikoho nepřekvapí, většího odborníka v obou disciplínách byste jen těžko hledali.

This slideshow requires JavaScript.