Holoubci a hrdličky

Azyl u nás nacházejí i holoubci. Někteří z nich jen potřebují vykrmit a mohou se znovu vrátit do přírody. Jiní kvůli zranění zůstávají v naší voliéře.

Olík/Olinka
Olík je první holoubek, kterého jsme přijali. Kvůli zlomenému křídlu nemohl létat, a tak u nás už zůstal. Časem jsme zjistili, že Olík je vlastně Olinka a žije v páru s Petronelkem.

Gustík
Gustík je holoubek, který přišel o oko a kvůli tomu si následně i zlomil křídlo. Kvůli těžké nekróze hrozilo, že o křídlo přijde. Podstoupil operaci a křídlo se podařilo zachránit. Gustík ale už nikdy nebude létat.

Petronel
Petronelka jsme pojmenovali po jeho zachránkyni Pétě. Podobně jako ostatní i on nemohl létat kvůli zlomenému křídlu, ale navíc měl zlomenou i nohu. Do křídla i nožky mu byly voperovány kovové dlahy, díky kterým už zase chodí. Létat však nikdy nebude. Petronelek žije v páru s Olinkou.

Jeníček a Mařenka
Malá holoubátka, která byla nalezena osamocena na sídlišti. Zřejmě jde o sourozence. Mrňousky jsme vykrmili a vypustili. Ještě dnes se k nám občas vracejí na večeři. 🙂

Piškotek
Piškotek je hrdlička, která se k nám dostala ve věku pouhých dvou týdnů. Piškotka se nám podařilo vykrmit a po vypuštění si v okolí našel partnera.

Alfík
Alfons byl černý holoubek, který se k nám dostal se závažným poškozením mozku. Zpočátku jsme doufali, že už je z nejhoršího venku a zůstane „jen“ slepý. Jeho stav se bohužel horšil a začal trpět silnými záchvaty. Museli jsme ho nechat jít.

Toníček
Další z holoubátek roku 2019. Toník se k nám dostal ve velice špatném stavu. Zřejmě byl delší dobu vypadlý z hnízda a trpěl silnou podvýživou. Bohužel se nám ho nepodařilo zachránit.