Novinky

Stavte se za námi na Veggie Vánoce!

11. prosince 2022 proběhne další ročník již tradiční akce Veggie Vánoce v pražském Mánesu. Na našem stánku už tradičně najdete hromadu dobrot, ale i voňavá mýdlíčka či vánoční přáníčka - vlastně všechno pro to, aby vaše Vánoce byly dokonalé!🎄 Těšíme se na vás!...

Letošní ročník Krabice od bot je tady!

Pomozte spolu s námi dětem v nouzi a nadělte jim Krabici od bot plnou vánočních překvapení!🎄 I letos se naše detašované pracoviště Babetčina hájenka u Roudnice nad Labem zapojilo do předvánoční sbírky dárků pro děti ze sociálně slabých rodin. Ať jsou i tyhle...

O nás

Azylová farma Jarikhanda je jedním z prvních azylů pro „hospodářská“ zvířata u nás. V Březůvkách u Zlína našly svůj domov nejen krávy, ale i koně, prasata, ovce, kozy, slepičky, kočky i psi. A další přibývají. Provozovat takový azyl není žádná legrace a záchrana dalších zvířat už závisí hlavně na dobrovolnících a dárcích. Ceníme si i té sebemenší pomoci, protože nás krůček po krůčku přibližuje ke světu, ve kterém chceme žít.

Náš etický kodex

Naši svěřenci nejsou využíváni pro užitek lidí.

Většina našich obyvatel pochází z chovů, kde byli zneužíváni (nebo měli být zneužiti) pro produkci mléka, vajec nebo masa. U nás všichni prožijí svůj život bez toho, abychom je okrádali. Mléko necháváme mláďatům a vejce slepičkám. Případné přebytky dělíme mezi ostatní zvířata.

Na farmě nekonzumujeme živočišné produkty.

Živočišné zemědělství působí mimolidským zvířatům velké utrpení a tato skutečnost je pro nás o to bolestnější, že žádná z těchto „potravin“ není v dnešní době nutnou součástí naší stravy. Konzumací těchto produktů bychom popřeli celou existenci naší farmy a ponížili bychom naše svěřence na pouhé produkční jednotky. Při návštěvě farmy proto prosím respektujte, že jakékoliv živočišné produkty zde nejsou vítány.

Zvířata neprodáváme ani nevykupujeme.

Zvířata nepovažujeme za zboží. Na jejich životy není možné nalepit cenovku. I když nám to často láme srdce, dnes již víme, že vykoupení jejich života s sebou nese další problémy – podporu živočišného průmyslu a podporu dalšího nesmyslného množení. Někteří z našich svěřenců odcházejí do nových domovů, ale jen do těch pečlivě prověřených a až po podpisu adopční smlouvy.

Na farmě zvířata dál nemnožíme.

Množením zvířat opovrhujeme. A je jedno, zda jde o ta papírová nebo ne. Útulky i azyly praskají ve švech, živočišné zemědělství je jedním z předních důvodů znečištění této planety a ohromné množství lidských i mimolidských zvířat po celém světě trpí hlady. Proto podporujeme přístup „NEKUPUJ, ADOPTUJ, KASTRUJ“. Mláďata, která se na naší farmě narodí, sem přijdou už v bříškách svých maminek, pro které jde většinou o první příležitost plnohodnotně si užít mateřství.

Veškeré příspěvky dárců jdou výhradně na péči o zvířata.

Počet našich svěřenců stále roste a právě díky Vašim příspěvkům můžeme pomáhat dalším. Každého příspěvku si velice ceníme a díky transparentnímu účtu vždy přesně víte, kam peníze šly.

Azyl provozujeme v souladu s ekologickými principy.

Naším cílem je prožít život tak, abychom zanechali co nejmenší možnou stopu na naší planetě. Ze všech sil se snažíme žít lokálně a bezodpadově. Tuto filosofii aplikujeme i na naše benefiční předměty. Součástí azylu je i permakulturní farma, o jejíž plody se dělíme i s našimi svěřenci.

Napište nám

Březůvky u Zlína

telefon: +420 773 108 939

email: azylovafarma@gmail.com

Návštěvy jsou vítané, ale prosím až po předchozí domluvě!

Kontakt

Příběhy

Jonášek

Né každé zvířátko u nás pochází z těch úplně nejextrémnějších podmínek, tenhle mazel k nám přišel z jedné rodiny, která si ho vzala z brněnského útulku. V původní rodině však zůstat nakonec nemohl. Rodina ho nechtěla vracet zpět do útulku a proto ho přivezla k nám, s tím, že na něj pravidelně přispívá. Tady se má krásně.

Pigy

Pigynka, jako jedna skutečně z mála, byla zachráněna z velkochovu. Tehdy ji jako malinké prasátko zachránila studentka veteriny. Teď už rozhodně malinká není, teď je to 320 kg chrochtací láska.

Zindži

První kůň na farmě. Zindži se narodil v Brně, kde vystřídal více domovů, bohužel však nikdy ne na dlouho. Většinou na něho neměli tolik času a nemohli se mu pořádně věnovat. Tím, že ho Vendy znala ještě před založením farmy a měli spolu dobrý vztah, tak se rozhodla mu dopřát spokojený život u nás v Březůvkách, kde žije s dalšími koňmi. 

Matýsek

Mates byl jako malinké telátko zachráněn z velkochovu, z mléčného průmyslu, kde však měl velké štěstí a hodní lidé ho zachránili a dostal se na pěkné místo, kde žil mezi stádem oveček spokojeně. Po tom, co přišla puberta a Matýsek začal trochu zlobit, prozkoumávat okolí jeho bydliště, ničit ploty atd,  měl skončit loni u nás. Díky penězům od Vás jsme,  ale Matýskovi pomohli, aby zůstal doma a koupili mu elektrický ohradník, který až na pár drobností, zajistil klid.
Z Matýska zatím vyrostl velký Mates. Bohužel, ale v rodině naskytly nějaké komplikace, a tak i přesto musel Mates jít k nám.

a mnoho dalších, které budeme postupně přidávat…

Videopříběhy z Jarikhandy:

Nová drobná série s příběhy zvířat z azylové farmy Jarikhanda.

Režie, kamera, střih: Jakub Maceja (Kolektiv pro zvířata)

Transparentní účet

 

Číslo účtu: 2001252057 / 2010

Majitel účtu: Azylová farma Jarikhanda, z.s.

Projekty na darujme.cz

 

Budeme vděční za každičkou korunku.

Děkujeme převelice za vaši podporu.

Share This